FI
SV
EN
menu icon

Webinaarit

Virkeä vasikka!

26.2.2026

Kun vasikalla on olosuhteet ja hoito kunnossa, se syö hyvin, kasvaa, leikkii ja on pirteä oma itsensä sekä kykenee vastustamaan nurkan takana vaanivaa tautipainetta paremmin!  Kuuntele webinaaritallenne!

Virkeä vasikka!

Kun vasikalla on olosuhteet ja hoito kunnossa, se syö hyvin, kasvaa, leikkii ja on pirteä oma itsensä sekä kykenee vastustamaan nurkan takana vaanivaa tautipainetta paremmin! 

Kuuntele asiantuntijoiden puheenvuorot siitä, miten jalostuksella voi vaikuttaa vasikan elinvoimaan, mistä tunnistaa riskipoikiminen ja kuinka toteuttaa ternijuotto tuloksekkaasti..

Asiantuntijoina ovat  Ann-Helena Hokkanen Vasikan kasvatuksen ABC-hankkeesta, Ida Hirsjärvi Emovetiltä ja Jukka Pösö Fabalta. 

Kuunneltuasi webinaaritallenteen. Vastaa myös lyhyeen palautekyselyyn. Se auttaa meitä kehittämään webinaarejamme jatkossa. Kysely on avoinna 18.3.2026 saakka ja pääset siihen tästä: https://forms.office.com/e/eSNzfzvjVn

Tutustu myös näihin:

Jalostusasiantuntija Pohjois-Pohjanmaalle

8.9.2026

Jalostusasiantuntija Pohjois-Pohjanmaalle

Lue lisää

Työturvallisuus tiloilla on yhteinen asia

7.9.2026

Työturvallisuus tiloilla on yhteinen asia

Lue lisää

Takaisin